Wow… witaj! Skoro tutaj trafiłaś/łeś to znaczy, że zostałaś/łeś szczęśliwym posiadaczem zestawu kart WELL MOMENT. Gratulacje. Pozwól więc, że przybliżymy Ci zestaw kart Well Moment jeszcze lepiej.
CELE KART WELL MOMENT
- poruszanie ważnych, a jednocześnie czasem wrażliwych tematów w nieinwazyjny i naturalny sposób
- dzielenie się doświadczeniami i przemyśleniami związanymi z dobrostanem na co dzień
- inspirowanie do pozytywnych zmian
- lepsze poznawanie się, budowanie zaufania i integracja zespołów
- urozmaicenie spotkań z pozytywnym przesłaniem
ELEMENTY ZESTAWU
– 32 karty WELL MOMENT pogrupowane w 4 kategoriach:
- Dobre emocje i osiągnięcia
- Zaangażowanie
- Relacje i współpraca
- Zdrowie
– Instrukcja
JAK GRAĆ?
Praca samodzielna
Losujesz jedną kartę i dajesz sobie czas na refleksję (możesz ustawić minutnik), a dla jeszcze lepszego efektu zapisujesz swoje przemyślenia w dedykowanym zeszycie lub kalendarzu. Jeśli potrzeba wprowadzasz nowe nawyki lub inne zmiany w swoim codziennym działaniu. Powtarzasz regularnie.
Praca coachingowa 1:1
Wybierasz na podstawie celów sesji lub dajesz coachee do wylosowania jedna kartę. Zapewniasz chwilę na autorefleksję i rozmawiacie o przemyśleniach, ustalacie plan działań. Można dodatkowo pozwolić na zrobienie zdjęcia karty, żeby wesprzeć skupienie na pracy rozwojowej i osiągnięciu jak najlepszych efektów w samodzielnej pracy pomiędzy sesjami.
Praca w zespole
Opcja 1
Zespół losuje lub wybiera jedną kartę. Wybrana karta jest tematem do dyskusji, wymiany doświadczeń dla wszystkich uczestników rozgrywki.
Opcja 2
Każdy z członków zespołu losuje jedną kartę, a po chwili na autorefleksję dzieli się swoimi przemyśleniami i wnioskami z resztą grupy.
KIEDY warto zastosować karty WELL MOMENT?
Karty mogą mieć wiele zastosowań:
- Jeśli jesteś trenerem możesz wykorzystać karty jako ice-breaker (narzędzie do poznania się uczestników lub energizer (rozgrzewka po powrocie do sali po przerwie np.lunchowej).
- Jako coach, pracownik HR lub przełożony możesz je wykorzystać w trakcie sesji coachingowej 1:1 czy grupowej. Świetnie nadadzą się również do zespołów nieprodukcyjnych lub managerskich. Mogą być inspiracją do pracy pomiędzy sesjami.
- Jeśli jesteś przełożonym warto wykorzystywać karty na cyklicznych spotkaniach – mogą być narzędziem do lepszego poznania się członków zespołu, ale też otworzyć dyskusję o zdrowiu, w tym zdrowiu psychicznym, współpracy czy celebrowaniu sukcesów.
- Dla pracowników HR, happiness managerów, specjalistów ds. wellbeingu mogą również służyć jako inspiracja przy tworzeniu ankiet zaangażowania, czy też aktywności podczas tygodnia dobrostanu lub kompleksowych strategii wellbeingowych.
- Jeśli jesteś specjalistką/stą BHP warto dodać temat dobrostanu do szkoleń okresowych, dni zdrowia, czy codziennych kwadransów bezpieczeństwa.
- Karty dają również możliwość samodzielnej pracy nad własnym rozwojem i dobrostanem osobistym.
Ta lista z pewnością nie jest zamknięta, a możliwości zastosowania kart będą powstawały wraz z rozwojem wellbeingowego podejścia u Ciebie, w Twoim zespole czy całej organizacji!